Amerika Birleşik DevletleriDünyadan HediyelerOZ-KZLDR-L01entegraKızılderili Maske Duvar Dekoru Büyük Şef 25 cm
Amerika Birleşik DevletleriDünyadan HediyelerOZ-KZLDR-L01entegraKızılderili Maske Duvar Dekoru Büyük Şef 25 cm

Kızılderili Maske Duvar Dekoru Büyük Şef 25 cm (OZ-KZLDR-L01)

Fiyat : ₺87,00(KDV Dahil)

Kızılderili Maske Duvar Dekoru Büyük Şef 25 cm

Kızılderili Savaşçı kafası temalı mask duvar dekorudur. Arkasında Metal askı bulunmaktadır.

Amerika tatilinizi ve anılarınızı size tebessümle hatırlatacak dekoratif hediyelik eşya.

İster kendiniz ister sevdikleriniz için şık bir hediye, güzel bir hatıra.

Ürün Özellikleri:

Ahşap, Naylon ip, Kuş tüyleri, Metal

Ürün Ölçüleri:

Çap: 25 cm

Uzunluk: 35 cm

Genel Bilgi:

Kızılderililer ya da Amerika Yerlileri[, Sibirya kökenli Eskimo - Aleut halkları dışında kalan bütün Amerika yerlileri için kullanılan ortak birleştirici ad. Dilce birbiriyle akraba olmayan iki ayrı ana grupta toplanırlar: Sibirya kökenli olan Na-Dene dilleri ile Na-Dene dilleri dışındaki bütün Kızılderili dillerini içeren Amerind dilleri.

Alaska yerlileri adı Alaska'da yaşayan Eskimo-Aleut halklarını ve Kızılderilileri topluca nitelemek için kullanılır. ABD'nin diğer eyaletlerinde Native Americans, American Indians ya da kısaca Indians. Kanada Yerlileri (Aboriginal peoples ) adı Kanada'da yaşayan Eskimo-Aleut halklarını (İnuit), Kızılderilileri (First Nations) ve Métisleri topluca nitelemek için kullanılır.

Çoğu anasoylu ve avcı ve toplayıcı, bazıları Olmekler ve Mayalar gibi Mezoamerika Kızılderilileri mısır, Keçuvalar ve Aymaralar gibi Güney Amerika Kızılderilileri patates tarımını keşiften önce de yapan halklardır.

Kuzey Amerika'da Kızılderililer sınırları belirli kısıtlayıcı özel yerleşimlerde yasal olarak toplanırlar ve bu yerlere Amerika Birleşik Devletleri'nde Kızılderili rezervasyonu (Indian reservation), Kanada'da ise Kızılderili rezervi (Indian reserve) adı verilir.


Tatilinizi ve anılarınızı size tebessümle hatırlatacak dekoratif ve işlevsel hediyelik eşya. İster kendiniz ister sevdikleriniz için şık bir hediye güzel bir hatıra. Saat 14.00 a kadar verilen bütün siparişler gün içerisinde kargoya verilir.