İtalyaDünyadan HediyelerSD-LPSITLY03entegraİtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş
İtalyaDünyadan HediyelerSD-LPSITLY03entegraİtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş
İtalyaDünyadan HediyelerSD-LPSITLY03entegraİtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş
İtalyaDünyadan HediyelerSD-LPSITLY03entegraİtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş

İtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş (SD-LPSITLY03)

Fiyat : ₺299,00(KDV Dahil)

İtalyan Lapis Lazuli Kolye Doğal Taş

İtalya tatilinizi, seyahatinizi size tebessümle hatırlatacak güzel bir hatıra eşyası.

İster kendiniz için ister sevdiklerinize İtalya'dan hediye edebileceğiniz bir ürün, Doğal Taş İnci Bileklik

Ürün Özellikleri:

2 sıra katmanlı kolye

Doğal Taşlar Lapis Lazuli

Kristal taşlar.

Bağlatı ayarlanabilir zincir Gümüş renk.

Ürün ölçüleri:

Kolye Ölçüsü 23 cm

Lapis Taşlar karışık şekil ve ölçülerde 1.5 - 2 cm

Lapis boncuklar: 0.5 mm

Kolye toplam uzunluk yaklaşık 80 cm:

Genel Bilgi:

Lapis Lazuli Nedir:

Çoğunlukla Lazurit, Sodalit, Kalsit ve Pirit gibi birçok mineralden oluşan kayaçtır. Aralık ayında doğanların geleneksel doğum taşı olarak kabul edilir. 7. ve 9. evlilik yıl dönümlerinde hediye mücevher olarak verilir.


En kaliteli kabul edilen yoğun koyu mavi renkli olanıdır. Yarı opak veya opak yapıda olabilir. Rengi bazen menekşe moru veya canlı mavidir.

Lapis lazuli taşı: adını “mavi taş” anlamına gelen latince ve farsça iki kelimenin birleşiminden almıştır. Latince taş anlamına gelen “lapis” ve Farsça mavi anlamına gelen “lazuli” kelimelerinden türemiştir.


İnsanlık tarihinin ilk başlarından beri lapis lazuli, doğaüstü güçleri ve enerjiyle adından söz ettirmiştir. Tarih boyunca adı birçok efsaneye konu oldu. Özelliklerinden dolayı birçok şifacı, simyacı ve yüksek rütbeli rahip tarafından kullanıldı. Kullanıcıya daha fazla içgörü kazandırdığı, üçüncü gözü aktive ettiğinden dolayı kullanılan ilk taşlardan biridir.


Yapılan arkeolojik araştırmalarda, lapis lazuli tarihinin yaklaşık olarak 6.500 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir. Antik Yunan, Çin, Mezopotamya ve Antik Mısır olmak üzere eski medeniyetler bu taşa çok önem vermiştir. Lapis lazuli, Moritanya’daki ve Kafkaslardaki Neolitik mezarlarda bulundu.


Mısırlılar, “cennetin taşı” olarak adlandırmış ve sık sık heykellerde ve mezar maskelerinde, sonraki yaşamlarında koruma sağladığına inandıkları için kullandılar. Kral Tutankamon’un altın lahdi, Mısır krallarının ve kraliçelerinin diğer mezar süslemelerinde lapis lazuli kullanılmıştır.


Kolye ve diğer mücevherlerde yaygın olarak kullanılmış çeşitli göz boyaları, roma döneminde ressamların kullandıkları yağlı boyaların yapımında ve tıbbi ilaç yapımı için toz haline getirilirdi. Adı M.Ö. 2650 yılında Gılgamış destanında geçer. Eski Ahit’te adından safir olarak söz edilir.


Eski Persler ve Kolomb öncesi Amerikan yerlileri tarafından nazardan, büyüden, hastalıklardan korunmak için kullanıldı. Yunan ve Roma dönemlerinde süs taşı olarak kullanıldı. Budistler, olumsuz düşünceleri temizlemek, iç huzuru sağlamak için lapis lazuli kullanımını önerdiler. Sümerliler, lapis lazuli’nin tanrıların ruhunu içerdiğine inanıyordu; Eski Mısırlılar da onu tanrıların taşı olarak görüyordu.


Lapis lazuli’den yapılan mavi boya en iyisi ve en pahalısıydı. O dönemde şifalı özellikleri içinde kullanıldı. Göz hastalıklarının tedavisinde, yılan ısırıklarında, dolaşım hastalıkları, yüksek ateş gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Yunanlılar ve Romalılar ayrıca epilepsi, dolaşım problemleri ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullandılar.

Lapis Lazuli Özellikleri


Lapis Lazuli, yüksek zihni harekete geçirmek ve yaratıcılığı arttırmak için güçlü bir kristaldir. Bilgi, doğruluk ve anlayış arzusunu harekete geçirir ve öğrenme sürecine yardımcı olur. Hafızayı geliştirdiği bilinmektedir.


Değerli taşlar, fiziksel şifa için eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Tarihte hemen hemen tüm medeniyetler lapis lazuli’nin şifalı özelliklerinden faydalanmıştır. Zihinsel, manevi ve fiziksel sağlığın antik taşı olarak kabul edilir.


Mısırlılar, lapis lazuli’yi toz haline getirip uykusuzluk ve ateşi önlemek için kullandılar. Simyacılar, yılan ısırıkları, dolaşım hastalıkları, hamilelik, göz rahatsızlıklarında kullandı. Romalılar, taşın güçlü bir afrodizyak olduğuna inanıyordu. Ayrıca;


Lapis lazuli, boğaz, gırtlak ve ses telleri için faydalıdır ve endokrin ve tiroid bezlerinin düzenlenmesine yardımcı olur. İşitme kaybı, kulak ve burun problemlerinde faydalı olduğu bilinmektedir.

Dolaşımı arttırır ve kalp ritmini düzenler. Baş dönmesini azaltır, kan basıncını düşürür ve uykusuzluğu giderdiği düşünülmektedir.

Güneş ışığında ısıtılan taşın morlukları azalttığı, cilt sorunlarına ve böcek ısırıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Adet düzensizliklerinden muzdarip kadınlar için faydalıdır ve krampları ve ağrıları hafifletir. PMS de dahil olmak üzere kadınsı üreme sistemi ile ilgili sorunlarda özel bir etkiye sahiptir.

Migren ve baş ağrılarına karşı etkilidir. Sinir sistemi ve beyin bozukluklarına yardımcı olduğu bilinir ve dikkat eksikliği, otizm ve Asperger sendromu üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir, kandaki iltihaplanmayı temizler. Depresyonu önler, solunum ve sinir sistemleri üzerinde yararlıdır ve organları, kemik iliğini, timus ve bağışıklık sistemini temizler.

Feragatname: Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve konusunda uzman bir doktor tarafından tavsiye, tanı veya tedavi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız için ve alternatif olarak sağlık yöntemlerine başvurmadan önce tıbbi yardım almalı ve doktorunuza danışmalısınız.



Tatilinizi ve anılarınızı size tebessümle hatırlatacak dekoratif ve işlevsel hediyelik eşya. İster kendiniz ister sevdikleriniz için şık bir hediye güzel bir hatıra. Saat 14.00 a kadar verilen bütün siparişler gün içerisinde kargoya verilir.