İtalyaDünyadan HediyelerMAG-VNDK-4512Keskin Hediyelik Eşya Ve TekstilVenedik Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı
İtalyaDünyadan HediyelerMAG-VNDK-4512Keskin Hediyelik Eşya Ve TekstilVenedik Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı
İtalyaDünyadan HediyelerMAG-VNDK-4512Keskin Hediyelik Eşya Ve TekstilVenedik Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı

Venedik Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı (MAG-VNDK-4512)

İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺49,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺24,90(KDV Dahil)
Barkod : 129914541651

Venedik Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı

İtalya tatilinizi ve anılarınızı size tebessümle hatırlatacak dekoratif Buzdolabı Magneti, hediyelik eşya.

İster kendiniz ister sevdikleriniz için şık bir hediye dekoratif bir hatıra.

Venedik Maske, Renkli ve zarif hediyelik buzdolabı magnetiyle İtalya seyahatlerinizi anılarınızı geri dönün.

Bu dekoratif magnetler, her gün hatıralarınızı hatırlamanın harika bir yoludur. Aynı zamanda bir dost için harika bir hediye.

Yurt dışındayken kendi hikayenizi anlatmak ve paylaşmak, Dostlarınızı dünyaya ve hayatınıza daha yakın hale getirmek mümkün.

 

Ürün Özellikleri:

PVC maske, Arkasındaki Mıknatıs, Renkli Sim

 

Ürün Ölçüleri:

9 x 12 cm ( Yükseklik )

 

Genel Bilgi:

Venedik dünyanın en ilginç şehirlerinden biri. İtalya’nın en turistik şehirlerinden olan bu şehir bir lagünde bulunuyor. Tarihi boyunca şekil değiştirse de Venedik romantik havasından hiçbir şey kaybetmemiştir. İlk bakışta küçük bir yer gibi görünmese de Venedik farklı belediyelerden oluşan büyük bir kenttir. Bu yerleşimlerden en ünlüsü 118 adadan oluşan Sestieri bölgesidir. Su üstünde yüzer gibi görünen bu şehir kanalları, gondolları ve romantik turları ile dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Venedik’te araç trafiği yoktur. Her türlü ulaşım kanallar yoluyla sağlanır. Şehri özel kılan belki de en temel unsur budur. Venedik ayrıca bir sanat ve kültür şehridir. Özellikle 15. ve 16. yüzyıllarda meydana getirilen eserler Venedik’i Venedik yapmıştır. Özellikle Rönesans dönemi etkileri şehrin hemen her noktasında görülür. Venedik ziyaretçilerine birçok Avrupa kentinden farklı bir ortam sunan bir İtalyan şehridir.


Venedik maskeleri yüzyıllardır süren bir Venedik geleneği. Günümüzde Venedik Karnavalı sırasında giyilen, ancak geçmişte genellikle kullanıcının kimliğini ve sosyal durumunu saklamak için bir araç olarak kullanılan maskeler, günlük sosyal yaşam sınırları dışında toplumun diğer üyeleri ile kimliğini gizlemek suretiyle etkileşimde bulunmak ve daha özgür davranabilmek için kullanılıyordu.


Venedik'te yüzyıllardır kâğıt, kürk, kumaş, mücevher veya tüylerle süslenerek yapılan bu ayırt edici maskeler, altın veya gümüş gibi parlak renkler ve barok tarzı karmaşık dekorasyonların kullanıldığı oldukça gösterişli bir tasarıma sahipti.


Venedik Maskesinin Hikayesi

Çağdaş Avrupa ülkelerindeki muadillerinin büyük çoğunluğunun aksine, Venedikliler yüksek yaşam standartlarına sahipti. Herkes, Cumhuriyet olan büyük ekonomik makinenin bir parçasıydı. Venedik, çağdaşları piyasa ekonomisinin değerini fark etmeden çok önce, kendi kazanımları üzerine, sermayesiyle kapitalize oluyordu. O zamandan bu yana Venedikliler dengesiz bir sosyal refah düzeyi ile, günlük hayatta kimliğin gizlenmesinin günlük faaliyetler için en önemli nokta olduğu benzersiz bir kültür geliştirdi. Gizliliğin bir kısmı pragmatikti: Yapılacak işler vardı, insanlar göreceklerdi ve belki de başkalarının senin uğraştığın fırsatları bilmesini istemezdin. Sonuçta, Venedik hayli küçük bir şehirdi.


Buna ek olarak, maskeler her vatandaşın eşit bir oyun alanı üzerinde tutulması için önemli bir sosyal amaca hizmet etti. Maskeli bir hizmetçi bir soyluyla karıştırılabilirdi ya da, devlet denetleyicileri ve casusları, gerçek kimliğinin açığa çıkmasından korkmadan suçluları sorgulayabilir ve vatandaşlar da cezalandırma korkusu olmadan cevap verebilirdi. Halkın morali maskelerin kullanımıyla sağlandı, yüzü olmayan herkesin sesi vardı.


Bununla birlikte, kimliğin gizlenmesi sonucunda insanlar doğal olarak kendilerini durumdan yararlanırken buldu. Toplum giderek daha da çöktü. Şehre gelip giden gezginlerin muazzam miktarı, cinsel uyumsuzluğun yaygın ve kabul edilebilir olduğu anlamına geliyordu. Kumar, sokaklarda ve evlerde 24 saat boyunca ve hatta manastırlarda bile devam etti. Kadınların kıyafetleri gitgide daha açılırken, önceleri kınanan eşcinsellik halk tarafından kucaklanmaya başlandı. Son dönemlerde rahip ve rahibeler bile manastırlarda maskeleri takıyor ve diğer vatandaşlarla aynı eylemlerde bulunuyorlardı.


Zamanla gelişen huzursuzluk ve ahlaki bozulma sonunda, günlük hayatta maskelerin giyilmesi yasaklandı ve sadece yılın belli ayları ile sınırlandı. Cumhuriyetin varlığının son yılında, bu süre, 26 Aralık'tan itibaren üç aydan uzun bir süreye yayıldı. 1100'lerden sonra, maskeli balo, özellikle kutsal günlerde, Katolik Kilisesi tarafından yasa dışı ilan edildi. Venedik Karnavalı'nın, Venedik aydınlanması sırasında kültürel üretimi düştüğü için popülerliğini kaybetmesine rağmen, 1979'da yeniden tanıtılmaya başlandı.


Venedik Karnavalı ve Venedik Maskeleri

Venedik Karnavalı'nın günümüzdeki modern kutlamaları, Venedik maske sanatını yeniden canlandırdı. Karnaval esnasında ve yıl boyunca turistleri büyüleyen Venedik maskeleri, dansçıların ve yarışmaya katılanların üzerinde göz kamaştırmaya devam ediyor. Venedik maskeleri Cadılar Bayramı maskeli baloları ile Kuzey ve Güney Amerikalıların Mardi Gras adı verdikleri Maske Festivali’ne kadar uzansa da, her zaman zengin bir Venedik geleneği olmaya ve zengin İtalyan tarihini yansıtmaya devam ediyor. Venedik Karnavalı 2019’da 16 Şubat ve 5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Venedik Maskelerinin Çeşitleri

Venedik maskeleri temelde Commedia Dell'arte ve Karnaval Maskeleri olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Avrupa Rüyası EKO ve PLUS ile ziyaret edebileceğiniz Venedik’e, Venedik maskesinin hikayesini bilerek gitmek, hediyelik eşya dükkanlarında maske seçerken oldukça işinize yarayacak.

 


Tatilinizi ve anılarınızı size tebessümle hatırlatacak dekoratif ve işlevsel hediyelik eşya. İster kendiniz ister sevdikleriniz için şık bir hediye güzel bir hatıra.

Benzer Ürünler
Dünyadan Hediyeler
₺179,90 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
OZ-PNKYKKL-35
Dünyadan Hediyeler
₺199,90 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
OZ-PNKYKKL-40
Dünyadan Hediyeler
₺69,90 KDV Dahil
₺39,90 KDV Dahil
BJ-KLYKRŞK-45
Dünyadan Hediyeler
₺69,90 KDV Dahil
₺39,90 KDV Dahil
BJ-KLYYLW-45
Dünyadan Hediyeler
₺79,90 KDV Dahil
₺39,90 KDV Dahil
BJ-KLYMZK3-46
Etiketler
Maske, Maske Tüylü, Maske Tüylü 3D, Maske Tüylü 3D Buzdolabı, Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti, Maske Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı, Maske Tüylü 3D Buzdolabı Kırmızı, Maske Tüylü 3D Magneti, Maske Tüylü 3D Magneti Kırmızı, Maske Tüylü 3D Kırmızı, Maske Tüylü Buzdolabı, Maske Tüylü Buzdolabı Magneti, Maske Tüylü Buzdolabı Magneti Kırmızı, Maske Tüylü Buzdolabı Kırmızı, Maske Tüylü Magneti, Maske Tüylü Magneti Kırmızı, Maske Tüylü Kırmızı, Maske 3D, Maske 3D Buzdolabı, Maske 3D Buzdolabı Magneti, Maske 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı, Maske 3D Buzdolabı Kırmızı, Maske 3D Magneti, Maske 3D Magneti Kırmızı, Maske 3D Kırmızı, Maske Buzdolabı, Maske Buzdolabı Magneti, Maske Buzdolabı Magneti Kırmızı, Maske Buzdolabı Kırmızı, Maske Magneti, Maske Magneti Kırmızı, Maske Kırmızı, Tüylü, Tüylü 3D, Tüylü 3D Buzdolabı, Tüylü 3D Buzdolabı Magneti, Tüylü 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı, Tüylü 3D Buzdolabı Kırmızı, Tüylü 3D Magneti, Tüylü 3D Magneti Kırmızı, Tüylü 3D Kırmızı, Tüylü Buzdolabı, Tüylü Buzdolabı Magneti, Tüylü Buzdolabı Magneti Kırmızı, Tüylü Buzdolabı Kırmızı, Tüylü Magneti, Tüylü Magneti Kırmızı, Tüylü Kırmızı, 3D, 3D Buzdolabı, 3D Buzdolabı Magneti, 3D Buzdolabı Magneti Kırmızı, 3D Buzdolabı Kırmızı, 3D Magneti, 3D Magneti Kırmızı, 3D Kırmızı, Buzdolabı, Buzdolabı Magneti, Buzdolabı Magneti Kırmızı, Buzdolabı Kırmızı, Magneti, Magneti Kırmızı, Kırmızı,